Dom i ogród

Dom i ogród

Balkon to świetne miejsce do posadzenia drzewka. Wybór jest bardzo duży. Możesz zdecydować się na iglaka lub drzewko owocowe, a może wolisz drzewko szczęścia? Podejmując decyzję musisz wziąć pod uwagę wielkość balkonu i ilość światła, która się do niego dostaje.

Od lat jest jedną z popularniejszych roślin domowych. Pielęgnacja juki nie jest wymagająca, a dzięki egzotycznemu wyglądowi świetnie prezentuje się w wielu wnętrzach. Podpowiadamy, jak dbać o jukę, żeby rosła i cieszyła oko domowników.

Kliwia to długowieczna kwitnąca roślina doniczkowa o długich ciemnozielonych liściach. Kwiat kliwii jest intensywnie pomarańczowy i wyrasta z osobnego grubego pędu. Kliwia kwitnie na przełomie zimy i wiosny oraz jesienią. Kliwia jest rośliną mało wymagającą, która zniesie nawet okresowe zaniedbania. Jednak aby zapewnić kliwii odpowiednie warunki do kwitnienia, warto wiedzieć, jak odpowiednio o nią dbać.

Jednym z symboli lata są owoce - między innymi borówki amerykańskie. Żeby móc czuć jej smak podczas jesiennych i zimowych miesięcy, warto przygotować przetwory. Podpowiadamy jakie przetwory z borówki amerykańskiej możesz zrobić.

Osa pospolita to owad o charakterystycznym żółto-czarnym ubarwieniu. Osa może mieć do 18 mm długości i często mylona jest z pszczołą. Użądlenie osy jest bolesne i może być niebezpieczne dla osób uczulonych na jej jad. Sprawdź, co robić, jeśli użądli cię osa i jak pozbyć się os.

Pluskwy domowe (pluskwy łóżkowe) to malutkie owady, które można przynieść całkiem nieświadomie do swojego domu. Wychodzą w nocy, kiedy ich ofiara śpi i gryzie, zostawiając po sobie ślady. Przeczytaj, aby dowiedzieć się jak gryzie pluskwa i jak się jej pozbyć z domu. Ostrzegamy - nie jest to proste.

Istnieje wiele różnych rodzajów miodu. Powstaje on dzięki pracy pszczół, które są niezwykle pożytecznymi dla świata owadami. Podpowiadamy, który rodzaj miodu wybrać.

Kornik drukarz atakuje najczęściej świerk pospolity. Bardzo szybko rozmnaża i rozprzestrzenia na kolejne drzewa, dlatego walka z nim wymaga szybkości. Jeżeli podejrzewasz, że masz w domu korniki, to najpewniej jesteś w błędzie. Zobacz, jakie szkodniki drewna najczęściej spotkasz w domu.

Karmnik dla ptaków, który zrobisz w domu, to duża satysfakcja i jednocześnie ogromna pomoc dla zwierząt. Zimne miesiące są dla ptaków trudnym czasem, a karmnik może pomóc im go przetrwać. Podpowiadamy, jak zrobić prosty karmnik dla ptaków.

Lato obfituje w owoce i warzywa, których brakuje w kolejnych miesiącach. Warto więc wykorzystać ten czas i przygotować przetwory. Podpowiadamy, jak najlepiej pasteryzować słoiki w garnku i piekarniku.

Co jedzą jeże? Wbrew wyobrażeniom wielu osób, nie wędrują z jabłkiem nabitym na kolce. Dlaczego? Ponieważ jabłko nie jest ulubionym przysmakiem jeża. Głównymi składnikami jego diety są raczej owady, dżdżownice i małe gryzonie.