Wojciech Raczyński

Wojciech Raczyński

Niż z układem frontów dręczy Polskę

Nad Europą Centralną i Półwyspem Apenińskim zalegają niże. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Azorami, Wyspami Brytyjskimi i Rosją. Polska jest pod wpływem niżu z układem frontów atmosferycznych; ciepłego a na zachodzie chłodnego.

Znad Norwegii wieje chłodem

Nad Skandynawią, Litwą, Łotwą, Estonią, Francją i Hiszpanią zalegają niże. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Szkocją, Rosją i południowo-zachodnią Polską.

Ciśnienie będzie spadać. Niekorzystne biometeo

W ciągu najbliższej doby zatoka niżowa wraz z układem frontów atmosferycznych pozostanie nad Polską. Nad zachodnie dzielnice napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie (PPm) znad Morza Norweskiego, natomiast pozostała część kraju pozostanie w gorącym i wilgotnym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego (PZ).

Płynie do nas gorące i wilgotne powietrze

Bałkany i Półwysep Apeniński obejmują wyże. W pozostałej części kontynentu europejskiego zalegają układy niżowe. Nad Polskę, od zachodu, nasuwa się zatoka niżowa z frontem atmosferycznym.

Jesień latem nadeszła znad Białorusi

Nad Europą dominują układy niżowe. Jedynie północną część Skandynawii i Rosji obejmują wyże. Prawie cała Polska znajduje się pod wpływem pochmurnego niżu z centrum nad Białorusią, tylko w województwach zachodnich nieco lepsza pogodę kształtuje słaby klin wyżowy.

Niż zapewni nam senność i nadwrażliwość

Nad Europą dominują układy niżowe. Jedynie północną część Skandynawii obejmuje arktyczny wyż. Polska znajduje się pod wpływem pochmurnego niżu z centrum nad Lubelszczyzną.

Niż źle wpływa na nasze samopoczucie

W ciągu najbliższej doby sytuacja baryczna nad Europą zasadniczo się nie zmieni. Polska nadal pozostanie w zasięgu niżu znad Europy Południowo-Wschodniej. Związany z tym niżem front okluzji znad wschodniej Polski, powędruje na zachód i dotrze do Wielkopolski i Dolnego Śląska.

Z każdą godziną coraz bardziej parno

Nad Europą Zachodnią i Południowo-Wschodnią zalegają niże. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Azorami i Morzem Białym.

Ciepły niż nadciąga znad Ukrainy

Jutro wyż niemiecki przemieści się nad środkowy Bałtyk. Przeważająca część Polski pozostanie nadal w jego zasięgu, jedynie we wschodnich i południowo-wschodnich regionach kraju zaznaczy się wpływ niżu znad Ukrainy.

Niemiecki wyż zapewni nam dobry humor

Nad Europą Zachodnią i Rosją zalegają układy niżowe. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Północną Skandynawią i Niemcami.

Ciśnienie spada. Niekorzystne biometeo

Nad Skandynawią i Rosją zalegają układy niżowe. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Azorami, Zatoką Biskajską i Morzem Czarnym.

Płynie do nas chłodne i wilgotne powietrze

W ciągu najbliższej doby sytuacja baryczna nad Europą zasadniczo się nie zmieni. Polska pozostanie w zasięgu niżu skandynawskiego. Związany z tym niżem front atmosferyczny znad Niemiec, przemieści się poprzez Polskę nad Litwę i Białoruś.

Polska w uścisku między niżem a wyżem

Nad Wyspami Brytyjskimi, Skandynawią i Rosją zalegają układy niżowe. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Azorami i Bałkanami.

Biomet się pogarsza. Będzie sennie

W ciągu najbliższej doby sytuacja baryczna nad Europą zasadniczo się nie zmieni. Polska pozostanie w zasięgu niżu skandynawskiego. Związany z tym niżem front atmosferyczny znad wschodniej Polski, powędruje nad Litwę i Białoruś.

Zatoka niżowa nadpływa nad Polskę

Nad Morzem Norweskim, Środkowym Bałtykiem i wschodnią Ukrainą zalegają niże. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Azorami, południową Irlandią i Austrią.