Tomasz Zubilewicz

Tomasz Zubilewicz

We wtorek na blogu próbowałem tchnąć nieco otuchy Rodakom. Prosiłem, aby nie przejmować się chłodem, bo na weekend nasi synoptycy na południu Polski zapowiadają 28 stopni.

Proszę się nie przejmować chłodem i wiatrem, i proszę nie myśleć jesieni. Weekend zapowiada się całkiem słonecznie i ciepło.

Udało się wyjechać na parę dni z Warszawy, na pogodę nie narzekałem, koledzy synoptycy czuwali na Wiertniczej. Dziękuję. Radośnie też minęła niedziela, wygraliśmy na Łazienkowskiej 2-1 z Reprezentacją Sejmu.

Pogoda wreszcie zaczęła się wpisywać kalendarz. Prognoza 16-dniowa wygląda nieźle, do Polski ma dopływać ciepło i nie będzie zbyt wiele deszczu.

Bocian, nasz polski bocian, ten biało-czarny z czerwonymi nogami. Skojarzenia zapewne miłe. A czy wiecie, że to drapieżny ptak i jeden z najbardziej ekologicznych?

Serdecznie zapraszam na magazyn Dobre Klimaty. Tiry na tory- słyszeliście to hasło? Zapewne osoby przemierzające Austrię widziały duże trucki przewożone koleją. Czy to możliwe u nas?

Chciałem podziękować za pozytywne zdanie o magazynie Dobre Klimaty. Ja również zagłębiając się w tematy ekologii, odkrywam ile dobra jeszcze nie wykorzystanego znajduje się w przyrodzie. Będziemy kroczyć tą drogą.

Dziękuję za pozdrowienia i za listy od fanów magazynu "Dobre Klimaty". Piszecie Państwo, że jesteście pod wrażeniem tego, w jaki sposób nasi zachodni sąsiedzi rozwijają energooszczędność w budownictwie. Przypomnę tylko, że w Niemczech przy dzisiejszych cenach prądu, instalacja pomp ciepła ma się zwrócić w ciągu 7 lat.

Jedna z gazet w dzisiejszym wydaniu poinformowała o badaniach opinii publicznej. Wg respondentów uznano moją osobę za najbardziej wiarygodną w programach pogodowych.

Kolejne marzenie Tomasza Z. – geografa spełnione. Tydzień temu osiągnąłem koło podbiegunowe. Dowiedział się o tym Św. Mikołaj w Rovaniemi i zaprosił na spotkanie.

W środę wieczorem zrezygnowałem z podlewania swojego ogródka. Widziałem na zdjęciach satelitarnych nasuwający się front atmosferyczny z opadami z burzami. Przed 22 zachmurzyło się w Warszawie i... nic.

W życiu trzeba szukać tego, co pomyślne i co wprawia w dobry nastrój. Proszę się nie przejmować niekorzystnym biometem i burzami. Biomet niedługo się zmieni ( prędzej czy później), a opady o tej porze roku są potrzebne. Rolnicy i leśnicy w Zachodniopomorskiem i w Wielkopolsce wyglądają deszczu.