Zalane domy, parkingi jak jeziora. W Portoryko drugi raz w tym roku uderzyły silne ulewy

Autor:
kw
Źródło:
ENEX

Część Portoryko drugi raz w tym roku zmaga się z rozległymi powodziami. Mnóstwo domów i parkingów zostało całkowicie zalanych. Niektórzy mieszkańcy, w obawie przed wodą, postanowili się ewakuować.

Niektóre regiony Portoryko doznały we wtorek wyjątkowo silnych opadów deszczu. Powodzie i podtopienia, które się po nich pojawiły, sprawiły, że wielu mieszkańców Toa Baja i Bayamon straciło całe swoje dobytki. To drugi raz w tym roku, kiedy w region uderzają tak poważne i niszczycielskie ulewy.

Ochronić się przed wodą

W niektórych przypadkach woda wdzierała się do domów. W Toa Baja są osoby, które nie zdążyły jeszcze uprzątnąć wszystkiego po ostatniej katastrofie, a od nowa muszą zmagać się z problemem.

Z kolei w miejscowości Bayamon, parkingi zmieniały się w rozległe jeziora. Mieszkańcy zaczęli obawiać się, że ich pojazdy nie będą się już nadawały do użytku.

- Niektórzy nadal nie mogą uwierzyć, że z powodu ulew musieli się ewakuować. Przenieśli całe swoje rodziny, aby uchronić je przed uwięzieniem w wodzie - powiedział jeden z mieszkańców Bayamon, Ismaelt Figueroa.

Autor:kw

Źródło: ENEX