TVN Meteo | Świat

Miliony krabów na Wyspie Bożego Narodzenia. Rozpoczęła się ich coroczna wędrówka

TVN Meteo | Świat

Autor:
anw/dd
Źródło:
Reuters

Na Wyspie Bożego Narodzenia rozpoczęła się migracja krabów czerwonych. Celem ich corocznej podróży jest Ocean Indyjski. Dla zwierząt przygotowano ułatwienia.

Na Wyspie Bożego Narodzenia miliony szkarłatnoczerwonych krabów rozpoczęły swoją migrację. Zbudowano dla nich specjalne mosty, które mają pomóc im przejść przez ulice. Ponadto wiele dróg zostało zamkniętych.

Wyspa Bożego Narodzenia. Migracja krabów

Jak podaje agencja ds. ochrony przyrody "Parks Australia", coroczna migracja krabów czerwonych (Gecarcoidea natalis) rozpoczyna się wraz z pierwszymi opadami deszczu w porze deszczowej. Zwykle przypada na październik lub listopad, ale czasami dochodzi do niej w grudniu lub styczniu. W tym okresie kraby z całej wyspy, miliony osobników, opuszczają swoje gniazda jednocześnie i zaczynają "maszerować" w kierunku oceanu, aby połączyć się w pary i złożyć jaja.

Po zapłodnieniu samce wrócą z powrotem do lasów, a samice pozostaną w norach na plaży przez około dwa tygodnie, aby złożyć jaja. Każda samica kraba czerwonego może złożyć nawet do 100 tysięcy jaj.

Autor:anw/dd

Źródło: Reuters