TVN Meteo | Świat

Uwięziona w pociągu przez kilkadziesiąt godzin. "To było przerażające tkwić w kompletnej ciemności"

TVN Meteo | Świat

Autor:
dd
Źródło:
Reuters
Śnieg w USA

W ostatnich dniach Wschodnie Wybrzeże USA zmagało się ze skutkami potężnych śnieżyć. Występowały też spore utrudnienia w ruchu kolei. Doświadczyła tego pasażerka Annie Cathriner, która we wtorek zmierzała do Nowego Jorku i przez ponad 28 godzin była uwięziona w pociągu.

Annie Cathriner zrelacjonowała swoją trudną podróż w rozmowie z agencją Reutersa.

USA. Śnieżyce spowodowały paraliż

- To było przerażające tkwić w kompletnej ciemności. Nie wiedzieliśmy, kiedy będziemy mogli się ruszyć ani gdzie tak naprawdę jesteśmy. I samo uczucie, że nie będziemy mogli wysiąść w żadnym momencie było bardzo przerażające - relacjonowała.

Agencja podała, że ponad 200 pasażerów spędziło ponad 14 godzin na stacji kolejowej w Quantico w stanie Wirginia, czekając, aż powalone drzewa i gałęzie zostaną usunięte z torów.

Uwięziona w pociągu

Jak relacjonowała Cathriner, można było usłyszeć, jak gałęzie drzew obładowane śniegiem uderzają o pociąg. Zdaniem pasażerki, to one uruchomiły hamulec bezpieczeństwa w pociągu i w ten sposób wyłączyły zasilanie.

Cathriner przyznała, że w przyszłości nie będzie podróżować pociągiem, jeśli zapowiadana będzie gwałtowna pogoda.

- Po prostu nie będę już ryzykować - dodała.

To nie jedyne utrudnienia komunikacyjne, na jakie napotkali mieszkańcy tej części Stanów Zjednoczonych w ostatnich dniach. Na autostradzie międzystanowej I-95, która łączy północ i południe kraju, utworzył się gigantyczny korek. Niektórzy kierowcy stali w nim kilkanaście godzin.

Autor:dd

Źródło: Reuters