TVN Meteo | Świat

Seria tornad w Teksasie i Oklahomie, kilka osób zostało rannych. "Nagle usłyszałam głośny hałas"

TVN Meteo | Świat

Autor:
/dd
Źródło:
USA Today, AccuWeather, kfor.com

Seria tornad przetoczyła się przez amerykańskie stany Teksas i Oklahoma. Silny wiatr niszczył domy i łamał drzewa. Kilka osób jest rannych. Występują przerwy w dostawie prądu.

Jedno z tornad uderzyło w poniedziałek około godziny 16 w miasto Jacksboro w Teksasie. Mieszka tam około pięć tysięcy mieszkańców. Żywioł uszkodził domy mobilne i drzewa w pobliżu miasta - podała Narodowa Służba Pogodowa (NWS). Lokalna stacja NBC 5 poinformowała, że uszkodzone zostały budynek szkoły oraz miejskie schronisko dla zwierząt.

Wiele autostrad w hrabstwie Jack zostało zamkniętych z powodu powalonych drzew i odpadów - podał na Twitterze departament transportu z dystryktu Fort Worth.

Teksas. Seria tornad, kilka osób rannych

W mieście Elgin, na wschód od Austin, doszło do poważnych zniszczeń. Policja poinformowała o co najmniej czterech osobach rannych, w tym o uratowaniu dwóch osób znajdujących się w zawalonej konstrukcji. Jedna osoba została przewieziona do szpitala w Austin. Zarządca miasta Bert Cunningham powiedział, że największe zniszczenia odnotowano na wschód od miasta, gdzie odnotowano aż cztery przypadki uwięzienia.

Jak podała NWS, tornado potwierdzono też w Luling, pomiędzy miastami Austin a San Antonio. Kolejne tornada uderzyły w miasto Round Rock, na północ od Austin oraz na wschód od Round Rock, w pobliżu miasta Taylor.

Wiatr i powalone drzewa zerwały dachy z kilkudziesięciu domów w Round Rock i kilku budynków na wschód od drogi międzystanowej 35 i na północ od autostrady Texas 45.

- Myślałem, że umrę - powiedział Michael Talamantez, którego dom w Round Rock został zniszczony po przejściu tornada. Nie ma prądu we wschodniej części miasta.

Zniszczenia w Oklahomie

Tornado zostawiło też ogromne zniszczenia w mieście Kingston w stanie Oklahoma. Według informacji lokalnych mediów ranne zostały dwie osoby. Wiatr zrywał dachy z domów, część budynków jest niemal kompletnie zniszczona.

Sandy Clark jechała samochodem, gdy tornado zbliżało się do miasta.

- Nagle usłyszałam głośny hałas i wszystko wyglądało tak, że nic nie było widać - powiedziała w rozmowie z lokalnymi mediami Clark.

Autor:/dd

Źródło: USA Today, AccuWeather, kfor.com