Dramatyczna akcja ratunkowa. 66-latka uwięziona w samochodzie na skraju wodospadu Niagara

Autor:
anw
Źródło:
Reuters, www.theguardian.com
Kobieta wpadła do rzeki kilka metrów od krawędzi wodospadu Niagara
Kobieta wpadła do rzeki kilka metrów od krawędzi wodospadu Niagara
Google Maps
Google MapsKobieta wpadła do rzeki kilka metrów od krawędzi wodospadu Niagara

66-letnia kobieta, uwięziona w samochodzie, wpadła do rzeki kilka metrów od krawędzi wodospadu Niagara na granicy USA i Kanady. Ratownicy dotarli na miejsce na pokładzie śmigłowca. Po dwóch godzinach w lodowatej wodzie kobieta zmarła.

W środę około południa ratownicy z amerykańskiej straży przybrzeżnej US Coast Guard przybyli na miejsce, aby wyciągnąć uwięzioną w pojeździe kobietę. Wpadła ona samochodem do rzeki Niagara, około 45 metrów przed krawędzią wodospadu o tej samej nazwie. Spędziła na mrozie i w lodowatej wodzie około dwóch godzin. Jeden z ratowników został opuszczony na linie ze śmigłowca, aby wyciągnąć ze środka poszkodowaną. Niestety okazało się, że jest już martwa. Kobieta miała 66 lat - poinformowała nowojorska policja.

- To była niesamowita akcja ratunkowa straży przybrzeżnej - powiedział na konferencji prasowej kapitan policji Christopher Rola.

Kathy Hochul, gubernator Nowego Jorku, napisała na Twitterze , że jest "zasmucona tragiczną śmiercią" kobiety. Ponadto pochwaliła "szybkie i heroiczne działania" ekipy ratunkowej.

Wypadek przy wodospadzie Niagara

Nie wiadomo, dlaczego samochód wpadł do rzeki. Świadkowie zdarzenia opowiadali, że widzieli, jak pływa w pobliżu mostu Goat Island dla pieszych, gdzie prawdopodobnie wpadł. Drogi w okolicy były tego dnia śliskie, ponieważ spadł śnieg.

Autor:anw

Źródło: Reuters, www.theguardian.com