USA. Nieprzejezdne ulice, zalane samochody. Sztorm tropikalny na Florydzie

Autor:
as/kab
Źródło:
Reuters, NBC Miami, Accuweather

Floryda mierzy się ze skutkami tropikalnej burzy. W Miami ulewny deszcz zablokował ulice, a służby ratunkowe musiały udzielić pomocy kilku osobom, które utknęły w zalanych samochodach.

Chociaż burza tropikalna Alex nie nabrała wystarczającej siły, by przemienić się w huragan, poważnie utrudniła życie mieszkańcom Florydy. W nocy z piątku na sobotę ulewy zalały ulice w Miami i Fort Lauderdale, co uniemożliwiło ruch w niektórych dzielnicach.

Część stanu pod wodą

Jak podaje Narodowa Służba Pogodowa (NWS), sztorm tropikalny Alex przyniósł podmuchy wiatru o prędkości 64 kilometrów na godzinę i ulewne deszcze. Według lokalnych źródeł, w nadbrzeżnych okolicach Miami zanotowano opady w wysokości ponad 200 litrów na metr kwadratowy.

Gwałtowne ulewy przyniosły też podtopienia. Część ulic znalazła się pod wodą, a kilku mieszkańców zostało uwięzionych wewnątrz swoich aut. Na pomoc ruszyła straż pożarna z Miami, która pomogła kierowcom w bezpiecznym wydostaniu się z pojazdów.

Deszczowa noc, słoneczny dzień

Usuwanie skutków ulewy trwało kilka godzin. Z wielu miejsc konieczne było odholowanie porzuconych, zalanych aut - ich właściciele opuszczali samochody w panice, przechodząc przez sięgającą do pasa wodę. Nie ma informacji o rannych i ofiarach śmiertelnych.

Niedziela na Florydzie zapowiada się znacznie ładniej. Po gwałtownych ulewach prognozy pogody wskazują, że na południu stanu temperatury sięgną 30 stopni.

Autor:as/kab

Źródło: Reuters, NBC Miami, Accuweather