TVN Meteo | Świat

Aligator przez około godzinę blokował ruch na drodze na Florydzie

TVN Meteo | Świat

Autor:
ps
Źródło:
CNN, tvnmeteo.pl
Floryda: aligator blokował ruch na drodze
Floryda: aligator blokował ruch na drodzeSeminole County Sheriff's Office
wideo 2/8
Seminole County Sheriff's OfficeFloryda: aligator blokował ruch na drodze na Florydzie

Trzymetrowy aligator wszedł na jedną z dróg na Florydzie i wstrzymał ruch na około godzinę. Na Florydzie i w sąsiedniej Luizjanie występuje największa populacja aligatorów w USA. Trwa właśnie ich sezon godowy, dlatego mogą być szczególnie aktywne.

Aligator pojawił się na drodze stanowej 417 w środkowej Florydzie w środę około godziny 8 czasu lokalnego, blokując ruch poinformowało biuro szeryfa hrabstwa Seminole. Służby zabrały zwierzę z drogi godzinę później.

Miał trzy metry

Jak powiedział w rozmowie z CNN Bob Kealing z biura szeryfa "ruszający się próg zwalniający" o długości trzech metrów wyszedł prawdopodobnie z jeziora Jesup, które słynie z dużej populacji aligatorów. To jedno z największych jezior w środkowej części Florydy. Jak wyjaśnił Kealing, takie sytuacje w czasie sezonu godowego tych zwierząt, który właśnie trwa, mogą się zdarzać.

Na Florydzie i w sąsiedniej Luizjanie występuje największa populacja aligatorów w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z danymi amerykańskiej agencji Florida Fish and Wildlife Conservation Commission samą Florydę zamieszkuje około 1,3 miliona aligatorów.

Pod koniec marca informowaliśmy o śmiertelnym wypadku samochodowym z udziałem aligatora w zachodniej Florydzie.

Autor:ps

Źródło: CNN, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Seminole County Sheriff's Office