Tornado zniszczyło szkołę i raniło kilka osób

Autor:
ps
Źródło:
ENEX, swtimes.com

Tornado spowodowało poważne zniszczenia w mieście Springdale w amerykańskim stanie Arkansas. Doszczętnie zniszczony został budynek szkoły podstawowej. W momencie uderzenia żywiołu w szkole nikogo nie było. Łącznie jednak w mieście rannych zostało co najmniej siedem osób.

Gwałtowne zjawiska nawiedziły w środę nad ranem hrabstwa Benton i Washington w amerykańskim stanie Arkansas. O godzinie 4 nad ranem przez miasta Springdale i Johnson przeszło tornado. Na jego drodze znalazła się szkoła podstawowa w pierwszym z tych miast.

Budynek szkoły runął. Została po nim tylko sterta gruzu i blach. Lokalne media poinformowały, że ze względu na porę szkoła była pusta.

Wiatr około 200 kilometrów na godzinę

Jak wstępnie poinformowała na Twitterze amerykańska Narodowa Służba Pogodowa, tornado miało kategorię F-2 w skali Fujity. Według danych prędkość wiatru osiągała 252 km/h.

Ranni, domy bez prądu

Łącznie w wyniku przejścia tornada rannych zostało co najmniej siedem osób, a dwie z nich trafiły do szpitala w poważnym stanie. Jeszcze tego samego dnia jedna osoba mogła opuścić szpital.

W pobliżu szkoły poważnie uszkodzone zostały domy. Przy jednym z nich znajdował się przewrócony samochód. Zerwane linie energetyczne i powalone drzewa blokowały drogi.

O godzinie 6 rano energii elektrycznej było pozbawionych 9 tysięcy odbiorców w hrabstwie Washington, w tym w miastach Springdale i Johnson. Do południa liczba ta wynosiła 7,6 tys.

Google Maps

Autor:ps

Źródło: ENEX, swtimes.com