Borowik gigant z karpackich lasów. Jego waga liczona jest w kilogramach

Autor:
as
Źródło:
Karpacki Park Narodowy, Woodland Trust
Które grzyby są jadalne, a których należy się wystrzegać
Które grzyby są jadalne, a których należy się wystrzegaćJerzy Opioła, Ron Pastorino, Andreas Kunze, Jason Hollinger, Stromilobyces, Włodzimierz Wysocki, berndrd gliwa
wideo 2/5
Jerzy Opioła, Ron Pastorino, Andreas Kunze, Jason Hollinger, Stromilobyces, Włodzimierz Wysocki, berndrd gliwaKtóre grzyby są jadalne, a których należy się wystrzegać

Ukraiński Karpacki Park Narodowy pokazał w mediach społecznościowych gigantycznego borowika znalezionego w górskich lasach. Po zważeniu okazało się, że okaz waży aż trzy kilogramy.

Wielu z nas początek meteorologicznej jesieni kojarzy się z grzybobraniem. Podczas leśnych i łąkowych wypraw rzadko kiedy zdarzają się jednak takie znaleziska, na jakie natrafiono w ukraińskiej części Karpat na początku tygodnia.

Kapelusz większy od czapki

Na zdjęciach opublikowanych przez ukraiński Karpacki Park Narodowy widać mężczyznę trzymającego gigantycznego borowika. Znalezisko pochodzi z okolic miejscowości Worochta i cechuje się słusznymi rozmiarami - kapelusz grzyba wygląda na dwukrotnie większy od czapki, którą nosi jego znalazca. Jak podały władze parku, borowik ważył aż trzy kilogramy.

Najczęściej mylone grzybyPAP

Autor:as

Źródło: Karpacki Park Narodowy, Woodland Trust

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Karpacki Park Narodowy