Lwy pokonały ogrodzenie. Zobacz, jak udało im się uciec z zoo w Sydney

Autor:
anw
Źródło:
CNN, ENEX

Ogród zoologiczny Taronga Zoo w Sydney opublikował nagranie pokazujące ucieczkę pięciu lwów z wybiegu. Widać na nim, jak zwierzęta najpierw drapały w ogrodzenie, a następnie pod nim przeszły.

Na nagraniu z kamery przemysłowej opublikowanym w czwartek przez Taronga Zoo w Sydney widać, jak pięć lwów - cztery młode i dorosły samiec - przeciskają się pod ogrodzeniem i uciekają z wybiegu. Do niecodziennego zdarzenia doszło miesiąc temu. Opiekunom zwierząt szybko udało się opanować sytuację. Cztery lwy wróciły na teren wybiegu z własnej woli, jedno z młodych musiało zostać znieczulone środkiem usypiającym i przeniesione w bezpieczne miejsce.

Ucieczka z wybiegu

"Lwy o imionach Cubs Luzuko, Zuri, Khari i Malika bawiły się 1 listopada przy ogrodzeniu swojego wybiegu, zanim jeden z nich podkopał się pod nim" - napisało w oświadczeniu zoo. W ślad za odważnym kotowatym podążyły pozostałe młode i ich ojciec Ato. Natomiast ich matka - lwica Maya i młoda Ayanna - pozostały na terenie wybiegu.

Reakcja opiekunów na ucieczkę zwierząt była natychmiastowa, ewakuowano turystów i zamknięto zoo. Władze ogrodu zoologicznego przekazały, że poza wybiegiem lwy zachowywały się spokojnie.

"Młode i ojciec Ato podjęli kilka prób ponownego wejścia na teren wybiegu, a samiec Cubs Luzuko był pierwszym, który pomyślnie to zrobił" - poinformowano.

Dochodzenie w sprawie incydentu jest w toku. Zoo przekazało, że ekspert przeprowadzi szczegółowe badanie dotyczące awarii ogrodzenia. Doradzi także, co należy naprawić, aby sytuacja się nie powtórzyła.

Autor:anw

Źródło: CNN, ENEX