Święto Osła w meksykańskim miasteczku. Ta tradycja przyciąga tłumy turystów

Autor:
anw
Źródło:
Reuters

W niemal całej Ameryce Łacińskiej w dniu 1 maja obchodzi się Święto Pracy. Ale w meksykańskim miasteczku Otumba ta uroczystość poświęcona jest ciężko pracującym osłom.

W XVI-wiecznym miasteczku Otumba, położonym w stanie Meksyk, w dniu 1 maja obchodzi się Dzień Osła. Zwierzęta te na jeden dzień stają się "królami", a miejscowi i turyści celebrują wspólnie ich ciężką pracę. W tym roku tysiące rodzin przybyło na tradycyjne obchody Święta Osła, aby wziąć udział w wyścigach, meczach polo oraz konkursie kostiumów.

Święto Osła

Widzowie mogli w tym roku podziwiać dziesiątki osiołków ubranych od stóp do głów w najróżniejsze kostiumy, na przykład meksykańskich bohaterów telewizyjnych. W konkursie tym wziął udział farmer Agustin Franco.

- Mój osioł jest dla mnie święty, ponieważ bardzo mi pomaga. Nie muszę mu za nic płacić. Nie mam wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić samochód lub jakiś pojazd, więc to na nim się przemieszczam - powiedział Agustin Franco.

Początki Święta Osła w Meksyku sięgają około sześćdziesięciu lat wstecz. Mieszkańcy Otumby, którzy w dużej mierze polegali na osłach, uznali, że zasługują one na swoje własne święto.

Autor:anw

Źródło: Reuters