Susza w Hiszpanii. Najniższe rezerwy wody od dwudziestu lat

Autor:
anw
Źródło:
PAP, epe.es

Hiszpanie zmagają się z najpoważniejszą w historii suszą - wynika z danych hydrologicznych rządu. Poziom rezerw wodnych w tym kraju wyniósł w sobotę zaledwie 39,2 procenta ich całkowitej pojemności, najmniej od dwóch dekad.

Z danych Ministerstwa Ekologii i Demografii wynika, że w sobotę poziom rezerw wodnych Hiszpanii wynosił zaledwie 39,2 procenta ich całkowitej pojemności. To najgorsze dane od dwóch dekad - pisze dziennik "El Periodico de Espana".

Według szacunków resortu, aktualny poziom wody w zbiornikach w całym kraju wynosi zaledwie 21,7 tysięcy hektometrów sześciennych, czyli o blisko 1,5 procenta mniej w porównaniu z pierwszym tygodniem sierpnia bieżącego roku.

Wprowadzono ograniczenia w korzystaniu z wody pitnej

Cytujący dane resortu dziennik "El Periodico de Espana" zanotował, że tegoroczną suszę zaostrzył niezwykle gorący lipiec, który charakteryzował się tropikalnymi upałami, przekraczającymi w większości regionów 40 stopni Celsjusza. Od początku sierpnia w kilkudziesięciu gminach Hiszpanii lokalne władze z powodu pogłębiającej się suszy wprowadziły ograniczenia w korzystaniu z wody pitnej. Część z nich jest zaopatrywana w wodę beczkowozami.

Autor:anw

Źródło: PAP, epe.es