Wypadek ciężarówki przewożącej świnie. Autostrada w Minnesocie zamieniła się w pastwisko

Autor:
as//rzw
Źródło:
ENEX, CBS News, tvnmeteo.pl

Świnie zablokowały w niedzielę ruch u zbiegu trzech autostrad międzystanowych w Minnesocie (USA). Wioząca trzodę chlewną ciężarówka z nieznanych jeszcze przyczyn przewróciła się na bok. W opanowywanie sytuacji włączyła się policja stanowa.

Ciężarówka przewożąca świnie przewróciła się w niedzielę po południu czasu lokalnego (w nocy w poniedziałek naszego czasu) w pobliżu miejscowości Woodbury w Minnesocie. Do zdarzenia doszło w newralgicznym miejscu - na węźle łączącym drogi międzystanowe I-94, I-494 oraz I-694.

Zwierzęta nagrała kamera monitoringu.

Świnie utrudniły ruch

Jak opowiadają w mediach społecznościowych świadkowie wydarzenia, kilka zwierząt zostało rannych, a inne nie mogły wydostać się z przewróconego pojazdu. Części transportowanych świń udało się jednak opuścić ciężarówkę bez szwanku. Szybko zadomowiły się przy jednym ze zjazdów, podgryzając trawę rosnącą obok jezdni i utrudniając ruch.

Na miejsce zostali wezwani policjanci z Minnesota State Patrol, którzy pomagali w usunięciu zwierząt z drogi i próbowali rozładować zatory w ruchu. Przyczyna wypadku nie jest znana.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:as//rzw

Źródło: ENEX, CBS News, tvnmeteo.pl