Takiego śniegu nie widzieli tam od 15 lat. Opady uwięziły niektórych mieszkańców w domach

Autor:
kw
Źródło:
Reuters

Samotraka dostała się pod wpływ zimnego frontu atmosferycznego. Na greckiej wyspie pojawiły się intensywne opady śniegu, jakich nie odnotowano od 15 lat. Powstały ogromne zaspy, z powodu których część mieszkańców nie mogła wydostać się ze swoich domów.

Grecka wyspa Samotraka została w sobotę zasypana śniegiem. W niektórych miejscach opady utworzyły warstwę od jednego do nawet trzech metrów wysokości. Część mieszkańców została uwięziona we własnych domach.

Zasypane drogi, brak prądu

Ulice, domy i porty zniknęły pod białym kocem ze śniegu. Strażacy i lokalne władze robili wszystko, by jak najsprawniej odśnieżyć drogi i wąskie uliczki. Do niektórych miejsc nie docierała energia elektryczna.

- Reagowaliśmy na wezwania ludzi uwięzionych w domach, udzielaliśmy pierwszej pomocy w wioskach, sprowadziliśmy lekarza - relacjonował strażak Giorgos Vassiloukas, który brał udział w akcji. - W niektórych miejscach było dużo śniegu, wiał też porywisty wiatr - powiedział.

Napływ zimnego powietrza

Burmistrz wyspy powiedział, że takich opadów nie odnotowano od 15 lat.

Zimny front, który w ostatnich dniach przetoczył się przez Grecję, spowodował gwałtowny spadek temperatury, silne porywy wiatru, opady śniegu oraz ulewy. Były miejsca, w których pojawiły się powodzie.

Autor:kw

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości