Ośmioro kadetów porwanych przez wysoką falę. Jedna osoba poszukiwana

Autor:
kw/dd
Źródło:
PAP
Aver-o-Mar, Portugalia
Aver-o-Mar, PortugaliaGoogle Maps
wideo 2/2
Google MapsAver-o-Mar, Portugalia

Jak przekazały portugalskie służby, w piątek rano osiem osób, słuchaczy szkoły kadetów, zostało porwanych przez wysoką falę, która uderzyła w plażę Lagoa. Do tej pory udało się odnaleźć siedmioro zaginionych. Trwają poszukiwania 20-latki.

Służby ratownicze Portugalii wciąż prowadzą poszukiwania słuchaczki szkoły kadetów, która w piątek wraz z siedmioma kolegami została porwana przez wysoką falę w rejonie miejscowości A Ver-o-Mar koło miasta Povoa de Varzim, w północnej części kraju.

Wciąż szukają 20-latki

Jak poinformowali koordynatorzy akcji ratowniczej, do tragicznego zdarzenia doszło o godzinie 4 w piątek podczas ćwiczeń wojskowych na plaży Lagoa.

Dotychczas uratowanych zostało siedem osób porwanych przez wysoką falę. Zostały one już przetransportowane do szpitala w Povoa de Varzim z oznakami wychłodzenia organizmu.

Trwają poszukiwania 20-letniej dziewczyny, która została zmyta z plaży przez wysoką falę oceaniczną. W akcji ratunkowej bierze udział śmigłowiec portugalskiej marynarki wojennej.

Z informacji przekazanych mediom przez Krajowy Urząd Morski (AMN) wynika, że wszyscy porwani przez falę byli słuchaczami szkoły kadetów działającej w Povoa de Varzim.

Wypadek przy plaży Lagoa to drugie podczas ostatniej doby tragiczne zdarzenie w Portugalii związane ze sztormem na Atlantyku. W czwartek wysoka fala porwała dwóch pracowników portu w Sines, na zachodnim wybrzeżu. Jeden z mężczyzn zmarł.

Autor:kw/dd

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps