TVN Meteo | Świat

Peru. Najpierw nawiedziło ich silne trzęsienie ziemi, teraz doskwiera im powódź

TVN Meteo | Świat

Autor:
anw/dd
Źródło:
Reuters

Zaledwie kilka dni po tym, jak trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,5 nawiedziło prowincję Utcubamba w Peru, region ten zmaga się z powodzią. Ulice pokrywa gęsta warstwa błota.

W peruwiańskiej prowincji Utcubamba, położonej na północy kraju, wezbrała rzeka i doszło do powodzi. Mieszkańcy ratowali wszystko, co mogli, z zalanych domów. Z pomocą policjantów wynosili cały dobytek na pokryte błotem ulice w piątek (3 grudnia). - Rzeka Utcubamba pokryła wszystko błotem, nie ma gdzie uciekać. Pracujemy, jesteśmy spragnieni - opowiadał mieszkaniec prowincji.

- Próbujemy pomóc tej społeczności, która została odcięta od świata. Ładujemy helikopter, aby dostać się na miejsce zdarzenia i dostarczyć trochę żywności dla tych ludzi, którzy stracili wszystko - mówił Alan García Pérez, burmistrz prowincji. W piątek dotarł on do dotkniętego żywiołem obszaru za pomocą policyjnego śmigłowca.

Peru. Trzęsienie ziemi

Kilka dni wcześniej w prowincji Utcubamba doszło do trzęsienia ziemi, które miało magnitudę 7,5. Wstrząsy odczuwalne była nawet w Limie. Zniszczonych zostało co najmniej 75 domów.

Autor:anw/dd

Źródło: Reuters