Osunięcia ziemi po ulewach w Salwadorze. Nie żyje siedem osób, w tym dzieci

Autor:
anw
Źródło:
Reuters
Osunięcia ziemi w Salwadorze
Osunięcia ziemi w Salwadorze

Intensywne opady deszczu nawiedziły Salwador, państwo położone nad Oceanem Spokojnym. Taka aura spowodowała, że doszło tam do osunięć ziemi. Zginęło co najmniej siedem osób, jedna została ranna - poinformowały w czwartek lokalne władze.

Po ulewnych opadach deszczu doszło w czwartek w Salwadorze do osunięć ziemi, w których życie straciło co najmniej siedem osób. Wśród ofiar śmiertelnych są dwoje dorosłych i troje dzieci. Zginęli, gdy osuwisko zasypało ich dom położony w gminie Huizucar. Wiek pozostałych dwóch ofiar jest nieznany.

- Tam, gdzie spadło najwięcej deszczu, to obszary, które są dość mocno narażone na osunięcia ziemi podczas opadów - powiedział Fernando Lopez, minister środowiska i zasobów naturalnych. - Tegoroczne opady są powyżej średniej, jeśli chodzi o ich sumę. Do tej pory spadło 1751 litrów deszczu na metr kwadratowy, dlatego możemy powiedzieć, że jesteśmy daleko ponad średnią - dodał.

Osunięcia ziemi po ulewach w SalwadorzeReuters
Osunięcia ziemi po ulewach w SalwadorzeReuters

Górzysty kraj

W 29 nadmorskich gminach w Salwadorze obowiązuje żółty alert przed intensywnymi opadami deszczu.

Salwador to państwo położone w Ameryce Północnej, leżące nad Pacyfikiem. Graniczy z Hondurasem i Gwatemalą. To górzysty kraj, w którym znajduje się aż 61 wulkanów, zarówno wygasłych, jak i czynnych. 

Autor:anw

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Reuters