Burze w Niemczech. Podtopiony targ rybny w Hamburgu

Autor:
anw
Źródło:
PAP, Reuters

Przez część północnych Niemiec przeszły w nocy z soboty na niedzielę silne burze. Spowodowały lokalne podtopienia w Hamburgu. Towarzyszący im silny wiatr powaliły drzewa, które zablokowały drogi i linie kolejowe.

Gwałtowne burze, które przetoczyły się w nocy z soboty na niedzielę przez tereny północnych Niemiec, spowodowały lokalne podtopienia w Hamburgu - poinformowały w niedzielę niemieckie służby ratunkowe. Dodały, ze silny wiatr powaliły drzewa, które zablokowały drogi i linie kolejowe.

Poziom wody w przepływającej przez Hamburg Łabie podniósł się o 5,2 metra ponad normalny stan. Pod wodą znalazł się leżący u brzegów rzeki słynny hamburski targ rybny.

Niemcy. Interwencje po burzach

W nocy z soboty na niedzielę strażacy w Hamburgu interweniowali 450 razy. Zajmowali się między innymi oczyszczaniem dróg i linii kolejowych z powalonych drzew. Na północy miasta uratowano także dwóch mężczyzn, których barka zaklinowała się pod mostem - przekazano w komunikacie służb ratunkowych.

Jak przekazała stacja NDR, w kilku gminach w pobliżu położonego nad Bałtykiem miasta Wismar doszło do przerw w dostawach prądu.

Niemieckie koleje poinformowały o zawieszeniu kilku linii na północy kraju.

Autor:anw

Źródło: PAP, Reuters