TVN Meteo | Świat

W pobliżu wulkanu Cumbre Vieja znaleziono kości. "Wyglądają na ludzkie"

TVN Meteo | Świat

Autor:
anw
Źródło:
PAP

W pobliżu wulkanu Cumbre Vieja na La Palmie ekipa ratująca psy nie odnalazła czworonogów, zamiast tego ludzkie kości. "Wyglądają na ludzkie" - napisały w komunikacie władze spółki Aerocamaras, odpowiadającej za akcję ratunkową.

Hiszpański dziennik "El Mundo" oraz portal 20 Minutos określa znalezisko mianem bardzo tajemniczego. Niektórzy internauci zastanawiają się, czy w rejonie wulkanu przed laty mogło dojść do zbrodni, którą wykryto teraz podczas akcji ratowania czworonogów.

Wulkan Cumbre Vieja. Akcja ratowania psów

Władze spółki Aerocamaras, które w czwartek ponowiły akcję ratowania czterech psów podały, że wysłane na miejsce drony z kamerami po raz kolejny nie stwierdziły obecności czworonogów. Poinformowali jednak, że w miejscu, gdzie jeszcze we wtorek kamery notowały obecność psów, tym razem znaleziono dużych rozmiarów kartkę z napisem informującym, że "zwierzęta zostały uratowane i czują się dobrze".

"Znaleźliśmy tam kości, które wyglądają na ludzkie" - napisały w komunikacie władze spółki Aerocamaras, prezentując film nagrany z drona, w miejscu, gdzie wcześniej znajdowały się psy. Widać na nim dużych rozmiarów kości.

Równocześnie dyrekcja firmy próbującej uratować psy ogłosiła, że kończy akcję wydostania zwierząt z terenów zajętych przez lawę. Przypomniała, że pierwsza, podjęta w środę próba uratowania zwierząt nie udała się, gdyż przybyłe na miejsce drony nie stwierdziły obecności czworonogów.

Dziennik "El Mundo" przypomina, że do okrążonej przez lawę grupy psów, którą po raz pierwszy zaobserwowano z dronów 8 października, bezskutecznie próbowały dotrzeć dwie ekipy ratunkowe, w tym grupa żołnierzy. Gorąca lawa uniemożliwiła jednak operację.

Autor:anw

Źródło: PAP