TVN Meteo | Świat

Najpierw osuwisko ziemi, potem gwałtowna powódź. Niektórzy nie mogą wrócić do domów

TVN Meteo | Świat

Autor:
ps/dd
Źródło:
ENEX, semana.com

Duże osuwisko ziemi w kolumbijskim mieście Santa Rosa de Cabal doprowadziło do wylania rzeki i gwałtownej powodzi. Zalanych zostało kilkadziesiąt domów. Ewakuowanych zostało w sumie ponad tysiąc osób.

Osuwisko wystąpiło we wtorek w mieście Santa Rosa de Cabal na zachodzie Kolumbii. Z powodu osunięcia się ziemi doszło do zatamowania rzeki San Eugenio i spiętrzenia wody, doprowadzając do jej wylania. Na skutek gwałtownej powodzi zalanych zostało około 70 gospodarstw domowych, które nie nadają się już do ponownego zamieszkania.

Ranni i ewakuowani

10 osób zostało niegroźnie rannych. Dwie osoby, w tym dziecko i starsza kobieta trafiły do szpitala. Poszkodowanych 300 osób z uszkodzonych gospodarstw domowych trafiło do tymczasowych schronów.

Burmistrz miasta Rodrigo Togo przekazał ponadto, że ze względów bezpieczeństwa około tysiąca osób zostało ewakuowanych z obszarów położonych w pobliżu osuwisk.

Google Maps

Od marca z powodu ulew zginęło prawie 60 osób

Lokalne media informują, że od marca w wyniku ulewnych opadów deszczu w Kolumbii życie straciło 59 osób. 74 osoby zostały ranne, a 16 uznaje się za zaginione. Skutkami intensywnych opadów deszczu od połowy tego miesiąca zostało dotkniętych ponad 25 tysięcy rodzin - wynika z danych rządowych.

Najwięcej szkód odnotowano w departamentach Cundinamarca, Norte de Santander i Antioquia. Wszystkie z nich położone są na północy lub północnym zachodzie kraju. Uszkodzonych zostało 12 750 domów, a 277 uległo całkowitemu zniszczeniu.

Autor:ps/dd

Źródło: ENEX, semana.com