Rośliny jak z westernu opanowały dom. "To było coś szalonego"

Autor:
as,anw/dd
Źródło:
ENEX, KKTV, KRDO, tvnmeteo.pl

Biegacze - suche kwiatostany o kulistym kształcie, które potrafią toczyć się z wiatrem na długie dystanse - zablokowały w niedzielę dom i samochód jednego z mieszkańców amerykańskiego stanu Kolorado. - To było coś szalonego - relacjonował Ian Barnes.

Do nietypowej sytuacji doszło w miejscowości Security-Widefield w środkowej części Kolorado. W niedzielę rano mieszkający tam Ian Barnes odkrył, że cały jego dom i podjazd pokryte zostały suchą roślinnością żywcem wyjętą z klasycznego westernu. Były to biegacze.

Biegacze, zwane też biegusami czy chamaechorami, to rośliny typowe dla terenów pustynnych i stepowych. Otwarte przestrzenie pozwalają im pokonywać duże odległości. Rośliny lub ich części zyskują zdolność do toczenia się, przybierając kulisty kształt oraz ażurową i lekką konstrukcję.

"To było coś szalonego"

Mężczyzna wyjrzał przez okno na swoje podwórko, gdzie czekało na niego "morze" biegaczy. Ogromny stos chwastów pokrywał jego podwórko i samochód. - To było coś szalonego - relacjonował Ian Barnes.

Setki biegaczy stały się sensacją. - Wielu sąsiadów przychodzi, robi zdjęcia, pyta, czy może mi pomóc. To całkiem miłe widzieć, jak społeczność się jednoczy - dodał.

Rośliny pojawiły się także niedaleko, w mieście Fountain. Musiała się uporać z nimi pewna para. Wiatr przyniósł ich tak dużo, że mieszkańcy nie mogli wydostać się z własnego podjazdu. 

- Wszystko było pełne tych roślin - powiedziała Marlies Gross. - Wyjrzałam przez okno w łazience, a tam były tylko biegacze - dodała.

Autor:as,anw/dd

Źródło: ENEX, KKTV, KRDO, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości