Trzęsienie ziemi w Indonezji. Są ofiary śmiertelne

Autor:
anw/dd
Źródło:
Reuters, USGS
Wizualizacja 15 lat trzęsień ziemi na świecie
Wizualizacja 15 lat trzęsień ziemi na świecie
NOAA Science On a Sphere | NOAA Science On a Sphere
NOAA Science On a Sphere | NOAA Science On a SphereWizualizacja 15 lat trzęsień ziemi na świecie

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,2 nawiedziło w czwartek indonezyjską wyspę Nowa Gwinea. Zginęły co najmniej cztery osoby, a kilka budynków zostało uszkodzonych - poinformowała agencja do spraw klęsk żywiołowych tego kraju.

Epicentrum znajdowało się jeden kilometr od stolicy prowincji Papua - miasta Jayapura położonego na Nowej Gwinei. Hipocentrum odnotowano na głębokości 10 kilometrów - podaje indonezyjska agencja meteorologiczna i geofizyczna BMKG. Magnituda wyniosła 5.2.

Ofiary śmiertelne

Jak poinformował w oświadczeniu szef agencji ds. katastrof w Jayapura - Asep Khalid, cztery ofiary śmiertelne przebywały w kawiarni, kiedy doszło do trzęsienia ziemi. W wyniku wstrząsów budynek się zawalił.

Czwartkowe trzęsienie w prowincji Papua było jednym z ponad tysiąca odnotowanych w tym rejonie od stycznia tego roku. Wstrząsy były silnie odczuwalne przez dwie do trzech sekund, powodując panikę wśród mieszkańców.

- Od 2 stycznia 2023 roku w okolicach Jayapury było 1079 trzęsień, z czego około 132 było odczuwalnych przez mieszkańców - powiedziała szefowa BMKG, Dwikorita Karnawati.

Autor:anw/dd

Źródło: Reuters, USGS

Źródło zdjęcia głównego: USGS