Zabójcze ulewy na Sri Lance i w Indiach

Aktualizacja:
Autor:
kw,
ps
Źródło:
Reuters, PAP

Ulewne opady deszczu na Sri Lance i w południowych Indiach doprowadziły do gwałtownych powodzi i osuwisk ziemi. W pierwszym z krajów zginęło co najmniej 25 osób. Tysiące ludzi musiały opuścić swoje domy.

Na Sri Lance od ponad tygodnia utrzymują się obfite opady deszczu. W środę przedstawiciele władz przekazali, że wskutek powodzi i lawin błotnych życie straciło co najmniej 25 osób. Większość zgonów nastąpiła w wyniku utonięcia. Co najmniej jedną osobę uznaje się za zaginioną.

Ponad 5000 ludzi musiało porzucić swoje domy i znaleźć schronienie w rządowych ośrodkach lub u krewnych. Władze prowadzą ponad 150 ośrodków pomocy, w których ewakuowanym zapewniane jest wsparcie.

Na ulicach największych miast, takich jak Kolombo czy Puttalam, samochody miały problemy, by przebrnąć przez stojącą wodę.

Ofiary śmiertelne i zniszczone domy w Indiach

Ulewnie pada również w południowoindyjskim stanie Tamil Nadu, co doprowadziło do powodzi. Jak informowano we wtorek, zginęło tam co najmniej pięć osób.

Według oficjalnych informacji, do wtorku deszcz zdążył zniszczyć ponad 500 domów.

W Ćennaj - stolicy stanu - deszcz uspokoił się we wtorek rano, a woda zaczęła opadać. Setki mieszkańców wciąż muszą poradzić sobie jednak z wodą, która wdarła się do ich domów.

Autor:kw, ps

Źródło: Reuters, PAP