TVN Meteo | Świat

Atak zimy na Hiszpanię i Portugalię

TVN Meteo | Świat

Autor:
anw
Źródło:
PAP

Na Półwysep Iberyjski zawitała zima. Kilkadziesiąt dróg w Portugalii i Hiszpanii jest nieprzejezdnych z powodu opadów śniegu. Na wielu trasach występuje też gołoledź.

W Portugalii najwięcej utrudnień występuje w położonych przy północno-wschodniej granicy z Hiszpanią dystryktach Guarda i Castelo Branco, gdzie śnieg pada od niedzielnego popołudnia.

Najwięcej nieprzejezdnych dróg odnotowano w poniedziałek w rejonie masywu górskiego Serra da Estrela, w pobliżu granicy z Hiszpanią, gdzie śnieg ma padać co najmniej do wtorkowego popołudnia.

Hiszpania. Opady śniegu i oblodzenia

Jak ocenia hiszpańska Główna Dyrekcja Ruchu Drogowego (DGT), najwięcej nieprzejezdnych wskutek opadów śniegu dróg występuje w Kantabrii, Asturii, Kastylii i Leonie, a także w Galicji.

Według raportu DGT kilka dróg zostało w poniedziałek rano wyłączonych z ruchu także w Katalonii z powodu dużego oblodzenia nawierzchni.

W najbliższych godzinach, jak wskazują meteorolodzy, sytuacja na hiszpańskich drogach może ulec pogorszeniu. Do poniedziałkowego popołudnia 11 z 17 wspólnot autonomicznych Hiszpanii wydało alert w związku z nadciągającymi opadami śniegu oraz znaczącym spadkiem temperatury powietrza.

Autor:anw

Źródło: PAP