Chmury przysłoniły wam ostatnią superpełnię w tym roku? Zobaczcie, jak Księżyc prezentował się w Hiszpanii

Autor:
as
Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

W nocy z czwartku na piątek Księżyc znalazł się bardzo blisko Ziemi, zdając się rozświetlać nocne niebo. Jak widać na nagraniach z Wysp Kanaryjskich i Półwyspu Iberyjskiego, był on tak jasny, że mógł spokojnie rywalizować z pokazami fajerwerków.

Sierpniowa pełnia Księżyca znana jest również jako Pełnia Księżyca Jesiotrów. W tym roku zbiegła się ona ze zjawiskiem superpełni - nasz naturalny satelita znalazł się wtedy w odległości zaledwie 367 779 kilometrów od Ziemi, przez co wyglądał szczególnie spektakularnie, nie tylko w Polsce, lecz także w Hiszpanii.

Na tle fajerwerków

Nagranie zarejestrowane w parku rozrywki San Bartolome de Tirajana na Wyspach Kanaryjskich pokazuje ogromną tarczę Księżyca Jesiotrów nad rozświetlonym diabelskim młynem. Efektu nie zepsuły nawet przemykające po niebie chmury.

Nie mniej dostojnie zjawisko prezentowało się w kontynentalnej Hiszpanii. W Maladze, gdzie trwa właśnie historyczny festiwal Malaga Feria, niebo rozświetliły różnobarwne fajerwerki, pozostawiając na niebie mieszankę kolorów. Na odwiedzających czekał też pokaz dronów, które przemykały na tle Pełni Księżyca Jesiotrów.

W sierpniu mieliśmy do czynienia z ostatnią superpełnią bieżącego roku.

Autor:as

Źródło: Reuters, tvnmeteo.pl