TVN Meteo | Świat

Na północy Hiszpanii "trzeba wyjąć czapki, rękawiczki i szaliki"

TVN Meteo | Świat

Autor:
anw
Źródło:
ENEX, AEMET, eltiempo.es, www.20minutos.es

W Hiszpanii zapanowała iście zimowa aura. Powróciły opady deszczu i śniegu, wieje też silny wiatr. Hiszpańska Państwowa Agencja Meteorologiczna (AEMET) wydała ostrzeżenia meteorologiczne.

Środa przyniosła mróz niektórym regionom Hiszpanii. Temperatura minimalna spadła do -3 stopni Celsjusza na przełęczach Puerto de Pajares i Puerto de Leitariegos położonych w Asturii. W dwunastu regionach wydano ostrzeżenia meteorologiczne.

- Zimno powróciło. Trzeba wyjąć czapki, rękawiczki i szaliki - powiedziała mieszkanka Walencji, która przyjechała do Burgos w Kastylii i Leon. Temperatura w tym hiszpańskim mieście o godzinie 11 w środę nie przekroczyła 4 st. C.

Temperatura minimalna w środę (20.04) w Hiszpaniiwetteronline.de

Ostrzeżenia meteorologiczne

W środę na przełęczy Pajares sypnęło śniegiem. Pojawiły się też mgły ograniczające widzialność. Aby przejechać przez przełęcz należy założyć na opony łańcuchy.

Hiszpańska Państwowa Agencja Meteorologiczna (AEMET) wydała w części kraju ostrzeżenia przed silnym wiatrem, który w porywach może rozpędzić się do 80 kilometrów na godzinę, a także przed burzami śnieżnymi, podczas których spadnie od dwóch do 15 centymetrów śniegu. Oprócz tego obowiązują alerty przed intensywnymi opadami deszczu. Miejscami może spaść do 20 litrów wody na metr kwadratowy. Na wybrzeżu możliwe są wysokie fale.

Autor:anw

Źródło: ENEX, AEMET, eltiempo.es, www.20minutos.es

Źródło zdjęcia głównego: wetteronline.de