Pływający radiowóz. Policja ruszyła na ratunek, sama potrzebowała pomocy

Autor:
ps
Źródło:
murciatoday.com

Ulewne opady deszczu doprowadziły do powodzi błyskawicznych w Kartagenie na południowym wschodzie Hiszpanii. Częściowo pod wodą znalazły się samochody, w tym także policyjny radiowóz.

W trakcie wieczornej ulewy w sobotę w Kartagenie we wspólnocie autonomicznej Murcja w mniej niż 20 godzin spadło prawie 100 litrów wody na metr kwadratowy. Najbardziej dotknięte intensywnymi opadami deszczu zostały dzielnice Pozo los Palos, Los Dolores i Santa Ana. Woda zalała drogi, garaże, piwnice i samochody.

Służby ratunkowe od godziny 22 w sobotę do godz. 4 w niedzielę otrzymały prawie 100 telefonów z wezwaniem o pomoc. 39 z nich dotyczyło osób uwięzionych w zatopionych pojazdach.

Policyjny samochód pod wodą

Policja została wezwana między innymi do dwóch osób uwięzionych w aucie w Los Dolores. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pomocy potrzebuje sama. Policyjny samochód został częściowo podtopiony, co widać na nagraniu z incydentu zamieszczonym na Twitterze hiszpańskiego serwisu meteorologicznego.

Mimo problemów z udzieleniem pomocy, zarówno wspomniane dwie osoby, jak i policjanci wyszli cało z tarapatów.

Łącznie od sobotniego wieczora do niedzielnego poranka z zalanych samochodów uratowano 15 osób.

Meteorolodzy zapowiadają, że opady deszczu w tym hiszpańskim regionie mają występować przez cały tydzień, ale jak uspokajają, nie w takim natężeniu jak podczas weekendu.

Autor:ps

Źródło: murciatoday.com