Dwa trzęsienia ziemi na Haiti. Są ofiary śmiertelne

Autor:
anw
Źródło:
PAP
Wizualizacja 15 lat trzęsień ziemi na świecie
Wizualizacja 15 lat trzęsień ziemi na świecieNOAA Science On a Sphere | NOAA Science On a Sphere
wideo 2/1
Trzęsienia ziemi

Dwa trzęsienia ziemi odnotowano w poniedziałek na Haiti. Według amerykańskiej Służby Geologicznej (USGS), wstrząsy wystąpiły na zachód od stolicy kraju Port-au-Prince. Zginęły co najmniej dwie osoby.

W dwóch trzęsieniach ziemi, które w poniedziałek nawiedziły południowo-zachodnią części Haiti, zginęły co najmniej dwie osoby. Wstrząsy zniszczyły ponad 35 domów.

Do pierwszego trzęsienia doszło około godziny 7 rano (13 polskiego czasu). Miało magnitudę 5,3. Prawie godzinę później nastąpiło drugie, niewiele słabsze - 5,1. Według amerykańskiej Służby Geologicznej (USGS), oba wstrząsy wystąpiły na zachód od stolicy Haiti Port-au-Prince.

Ofiary śmiertelne

Władze haitańskie przekazały, że dwie osoby zostały ranne. Yves Bosse, urzędnik z departamentu Nippes, gdzie doszło do wstrząsów, powiedział w rozmowie z Associated Press, że jedna z ofiar śmiertelnych zmarła, gdy w kopalni piasku wskutek wstrząsów osunęła się ziemia. Okolica została sparaliżowana - firmy i szkoły zamknięto na dzień. "Ludzie boją się wrócić do swoich domów" - wyznał Bosse.

Ostatnie silne trzęsienie ziemi nawiedziło Haiti 14 sierpnia, miało magnitudę 7,2. Zginęło w nim 2,2 tysiąca osób, a około 137,5 tysiąca domów zostało zniszczonych.

Autor:anw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: USGS