Trąba wodna i padający śnieg w Grecji. "Wyglądało to jak tornado"

Autor:
anw
Źródło:
Reuters

Trąba wodna pojawiła się w pobliżu greckiej wyspy Skopelos położonej w zachodniej części Morza Egejskiego. Na nagraniu uchwyconym przez świadka widać, jak mocno sypie śnieg i wiruje lej.

Trąba wodna uformowała się w poniedziałek w pobliżu greckiej wyspy Skopelos. Wirujący lej uchwycił na nagraniu jeden ze świadków tego zjawiska. Na wyspie sypał też mocno śnieg.

- Wyglądało to jak tornado. Padał śnieg, a wiatr uformował to zjawisko - powiedział Spyros Patsis, autor nagrania. Dodał, że opady śniegu są rzadkością na Sporadach.

Trąba wodna to zjawisko krótkotrwałe, słabsze od trąby powietrznej. Tworzy się nad stosunkowo ciepłym zbiornikiem, kiedy napłynie nad niego dużo chłodniejsze powietrze

Grecja pod śniegiem. Zamknięte szkoły, paraliż komunikacyjny

Przez Grecję przeszedł Elpis, silny front atmosferyczny, który przyniósł intensywne opady śniegu. Biało zrobiło się na wielu wyspach położonych na Morzu Egejskim, a także w Atenach. Z powodu trudnych warunków pogodowych pociągi i autobusy w stolicy zostały zawieszone. Zamknięto także szkoły.

Gwałtowna aura zakłóciła też ruch lotniczy, transport i szczepienia przeciwko COVID-19. Kierowcy, którzy odważyli się w poniedziałek wyjechać na ulice, utknęli w korkach.

>>> RELACJA POLAKA Z ZASYPANEJ ŚNIEGIEM GRECJI

Autor:anw

Źródło: Reuters