Zderzyło się ponad 20 aut. Ofiara śmiertelna, ranni

Autor:
ps/dd
Źródło:
ENEX, leprogres.fr, tvnmeteo.pl

Jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych w karambolu w pobliżu miejscowości Veauchette w departamencie Loara w środkowo-wschodniej Francji. Według służb prawdopodobną przyczyną wypadku było oblodzenie na jezdni po opadach marznącego deszczu.

Do wypadku, w którym zderzyło się ponad 20 pojazdów, w tym kilka ciężarówek, doszło w poniedziałek po godzinie 6 na autostradzie A72 około pół kilometra przed punktem poboru opłat w Veauchette w kierunku miejscowości Saint-Étienne/Clermont-Ferrand - poinformowały lokalne służby.

Ruch przez sześć godzin w obu kierunkach był zablokowany. W kierunku Saint-Étienne/Clermont-Ferrand wznowiono go o godzinie 13.30, w drugą stronę nadal był zabroniony.

Jedna osoba zginęła, kilka zostało rannych

Ofiarą śmiertelną wypadku jest 71-letni mężczyzna. Osiem osób zostało rannych, z czego trzy poważnie. 19 osób, które również brały udział w wypadku, nie odniosło obrażeń.

Na miejsce wypadku przybyło 12 karetek pogotowia.

Do karambolu mogło doprowadzić oblodzenie

Lokalne media informują, że nie są jasne okoliczności tego zdarzenia, ale najprawdopodobniej do karambolu doszło w wyniku trudnych warunków pogodowych. Prefekt Loary podkreślił na konferencji prasowej, że w poniedziałek rano na terenie całego departamentu drogi były bardzo oblodzone.

Także według zarządcy francuskich autostrad Vinci Autoroutes do wypadku doszło z powodu marznących opadów deszczu.

Google Maps

Autor:ps/dd

Źródło: ENEX, leprogres.fr, tvnmeteo.pl