Ogromna trąba wodna pojawiła się pośrodku burzy

Autor:
as
Źródło:
Reuters, Weather&Radar

Trąba wodna została zaobserwowana w piątek u wybrzeży Florydy. Chociaż jest to dość powszechne zjawisko w tej okolicy, uwagę mieszkańców zwróciły niezwykłe rozmiary wiru. W regionie przez wiele godzin obowiązywały alerty meteorologiczne.

Trąba wodna została zaobserwowana w piątek u wybrzeży miejscowości Anne's Beach w archipelagu Florida Keys. Gigantyczny wir pojawił się stosunkowo daleko od lądu, a uwagę obserwatorów zwróciły jego niezwykłe wymiary. W okolicy obowiązywały wtedy ostrzeżenia przed silnymi burzami.

Ostrzeżenia na morzu

Jak przekazała amerykańska Krajowa Służba Pogodowa (NWS), przyczyną gwałtownej aury był front atmosferyczny, zalegający nad Florydą od kilku dni. W piątek burze zaczęły przemieszczać się na północny wschód, na teren hrabstwa Miami-Dade. W regionie wydano alerty przed powodziami błyskawicznymi, porywistym wiatrem, gradem i tornadami.

Trąba wodna w Anne's Beach nie była jedyną, jaką w tym tygodniu zaobserwowali mieszkańcy Florydy. W środę wirująca kolumna wody utworzyła się w okolicach sąsiedniej miejscowości Marathon, a w piątek zjawisko pojawiło się w Tierra Verde u wybrzeży Zatoki Meksykańskiej. Alerty przed trąbami wodnymi zostały wydane także dla przybrzeżnych wód Atlantyku na północ od Miami.

Autor:as

Źródło: Reuters, Weather&Radar

Pozostałe wiadomości