TVN Meteo | Świat

Karambol z udziałem kilkudziesięciu aut na oblodzonej drodze

TVN Meteo | Świat

Autor:
kw
Źródło:
ENEX, denverpost.com, thedenverchannel.com

Kilkadziesiąt pojazdów zostało uszkodzonych w karambolu, do którego doszło na jednej z dróg szybkiego ruchu w Denver w stanie Kolorado.

Zimowa aura nie opuszcza stanu Kolorado. W niedzielę po południu warunki były wyjątkowo niesprzyjające, jedna z autostrad w Denver była całkowicie oblodzona. Miejscami leżały zaspy śniegu. Wystarczyła chwila nieuwagi, by doszło do karambolu. Kilka osób zostało niegroźnie rannych.

W wypadku uszkodzonych zostało kilkadziesiąt pojazdów. Służby ratownicze były zmuszone zamknąć drogę na południowym odcinku miasta. Otwarto ją dopiero późnym wieczorem, gdy sytuacja została opanowana.

Spodziewano się, że będzie gorzej

W całym Denver odnotowano jeszcze pięć innych wypadków. W sumie we wszystkich zdarzeniach brało udział około 50 pojazdów.

Według komunikatu Departamentu Transportu Stanu Kolorado spodziewano się, że liczba wypadków będzie o wiele większa. Tymczasem wielu mieszkańców wzięło sobie do serca ostrzeżenia meteorologiczne i zostało w domach. Zaapelowano także, by mając na uwadze trudne warunki na drogach, jeździć z bezpieczną prędkością i odpowiednią odległością od pojazdu znajdującego się z przodu.

Prognozy pogody podawały, że trudna aura może utrzymywać się jeszcze w poniedziałek.

Autor:kw

Źródło: ENEX, denverpost.com, thedenverchannel.com