Cyklon Batsirai okrążył Reunion i uderzył. Co najmniej 12 osób rannych

Autor:
anw
Źródło:
ENEX, www.france24.com

Cyklon Batsirai przyniósł ulewny deszcz i porywisty wiatr wyspie Reunion. Z powodu gwałtownej pogody co najmniej dwanaście osób zostało rannych na francuskim terytorium Oceanu Indyjskiego. Na nadejście żywiołu przygotowują się mieszkańcy Madagaskaru.

Cyklon Batsirai okrążył w czwartek wyspę Reunion, francuskie terytorium położone na Oceanie Indyjskim, a następnie w nią uderzył. Przyniósł ulewne opady deszczu i silny wiatr, który osiągał 120 kilometrów na godzinę, w porywach do 150 km/h. Co najmniej 12 osób zostało rannych. Ludność została postawiona w stan najwyższej gotowości. Obowiązywały czerwone alarmy meteorologiczne.

Gwałtowna aura zmusiła 860 tysięcy mieszkańców wyspy do zabarykadowania się w domach. Zamknięto lotnisko, a także miejscowe sklepy.

- Najgorsze jeszcze nie minęło - powiedział Jacques Billant, prefekt Reunionu, ostrzegając przez intensywnymi opadami deszczu.

Według agencji meteorologicznej Meteo-France w rejonie Piton de la Fournaise w ciągu doby spadło 1000 litrów wody na metr kwadratowy. Teraz na nadejście żywiołu przygotowują się mieszkańcy Madagaskaru.

Autor:anw

Źródło: ENEX, www.france24.com

Pozostałe wiadomości