TVN Meteo | Świat

Piorun uderzył w łódź z siedmiorgiem pasażerów. Zobacz nagranie

TVN Meteo | Świat

Autor:
kw
Źródło:
U.S. Coast Guard
Piorun uderzył w łódkę
Piorun uderzył w łódkęU.S. Coast Guard District 7
wideo 2/12
U.S. Coast Guard District 7Piorun uderzył w łódkę

W okolicach Clearwater na Florydzie doszło do bardzo groźnej sytuacji. W sobotę piorun uderzył w łódź, na pokładzie której znajdowało się siedem osób. Wszyscy brali udział w konkursie wędkarskim i okazali się doskonale przygotowani na takie zdarzenie.

Amerykańska Straż Przybrzeżna uratowała w ubiegłą sobotę siedem osób, po tym jak ich 11-metrowa łódź została uderzona przez piorun w okolicach miasta Clearwater na Florydzie. Nagranie z chwili uderzenia i akcji ratunkowej udostępniono w mediach społecznościowych.

"Często spotykane"

Podczas akcji ratunkowej konieczne było wysłanie śmigłowca. Załoga maszyny przeniosła pięć kobiet i dwóch mężczyzn do najbliższej stacji lotniczej, gdzie czekała na nich zaniepokojona rodzina.

Zgłoszenie o pomoc zostało wysłane bezpośrednio z łodzi. Centrum dowodzenia straży dostało powiadomienie od żony jej właściciela. Jak powiedziała kobieta, cała grupa brała wcześniej udział w turnieju wędkarskim.

- Burze z piorunami są często spotykane w środowisku morskim Florydy i mogą stanowić prawdziwe zagrożenie dla żeglarzy - powiedział Lt. David McKinley, jeden z pilotów Straży Przybrzeżnej. - Na szczęście w tym przypadku załoga była dobrze przygotowana, z całym niezbędnym sprzętem bezpieczeństwa, aby zapewnić szybką i skuteczną akcję ratunkową - dodał.

Autor:kw

Źródło: U.S. Coast Guard

Źródło zdjęcia głównego: U.S. Coast Guard District 7