Stado strusi na gigancie. Interweniowała policja

Autor:
kw
Źródło:
Reuters

Mieszkańcy Chongzuo w Chinach przeżyli w sobotę wieczorem niemałe zaskoczenie. Ulicami miasta pędziło stado strusi, które uciekły z pobliskiej hodowli. Większość ptaków została wyłapana przez policjantów.

Ponad 80 strusi czerwonoskórych (Struthio camelus) pędziło w sobotę ulicami Chongzuo w chińskim regionie autonomicznym Kuangsi. Widok uciekających ptaków zadziwił mieszkańców i kierowców. Niektórzy zatrzymywali się, by nagrać niecodzienne zdarzenie. Filmy trafiły do sieci, dzięki czemu sprawą zainteresowała się lokalna policja.

Okazało się, że nieloty pochodziły z jednej z okolicznych hodowli. Wydostały się, ponieważ nieostrożny pracownik nie zamknął dobrze bramy farmy.

Wróciły do domu

Policjanci niezwłocznie poinformowali właściciela hodowli. Wspólnymi siłami udało im się pojmać niemal wszystkie ptaki. Strusie wróciły do swoich towarzyszy.

W wyniku tego incydentu żaden człowiek nie został ranny.

Strusie czerwonoskóre to największe żyjące obecnie ptaki. Samce osiągają wysokość do 275 centymetrów, zaś samice do 190 cm. Mogą ważyć nawet 150 kilogramów. Zwierzęta te znane są z osiągania imponujących prędkości - podczas sprintu potrafią rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Mogą żyć do 75 lat.

Autor:kw

Źródło: Reuters