Odgarniali śnieg tablicami rejestracyjnymi

Autor:
anw,
ps
Źródło:
Reuters, correodelsur.com, eldiario.net, tvnmeteo.pl

Intensywne opady śniegu spowodowały we wtorek chaos na boliwijskiej drodze w Andach. Na nagraniach widać, jak ludzie odgarniają śnieg, który zasypał jezdnię, tablicami rejestracyjnymi.

W wyniku obfitych opadów śniegu podróżujący drogą łączącą Los Yungas ze stolicą kraju La Paz doświadczyli sporych utrudnień. Miejscowy policjant powiedział, że śnieg całkowicie zasypał drogę La Cumbre, jedną z najwyżej położonych w Andach. Utknęły na niej dziesiątki pojazdów.

Auta wpadały w poślizg, kierowcy odgarniali śnieg tablicami

Samochody się ślizgały, tworzyły się kilometrowe korki. Kierowcy próbowali pchać auta. Używali nawet tablic rejestracyjnych do usuwania śniegu.

- Śnieg jest zbity, na drodze stoi rząd ciężarówek - powiedział w audycji radiowej około południa lokalnego czasu jeden z podróżujących tego dnia przez zasypaną drogę.

Lokalne media informowały, że w poślizg wpadł minibus. Samochód wylądował na poboczu, na szczęście nie było rannych.

Droga była zablokowana od rana przez kilka godzin. Jak przekazano później, droga została oczyszczona, ale do kierowców zaapelowano o ostrożność. Ministerstwo Obrony Boliwii ostrzegło, że w kolejnych dniach w tym regionie pojawić się ulewne opady deszczu oraz burze.

Intensywne opady deszczu w miasteczku San Luis spowodowały, że kilku domom groziło zawalnie. W poniedziałek ewakuowano pięć rodzin.

Autor:anw, ps

Źródło: Reuters, correodelsur.com, eldiario.net, tvnmeteo.pl