TVN Meteo | Świat

Austria. Lawina przysypała sześciu narciarzy na stoku. Jeden z nich zginął

TVN Meteo | Świat

Autor:
anw/dd
Źródło:
PAP
Zams w austriackim powiecie Landeck
Google EarthZams w austriackim powiecie Landeck

Lawina zeszła w sobotę w rejonie Zams w Austrii na otwartym stoku narciarskim, przysypując sześciu narciarzy. Trzem z nich udało się wyjść bez większych obrażeń, dwóch zostało rannych. Jedna osoba, której tożsamości jeszcze nie ustalono, zmarła - poinformował rzecznik lokalnej policji.

Jeden narciarz zginął, a dwóch zostało rannych na skutek zejścia lawiny śnieżnej w sobotnie południe w tyrolskim Oberlandzie - poinformował lokalny portal Kurier.

Nie są jeszcze znane szczegóły dotyczące przebiegu całego zdarzenia. Wiadomo, że w akcji ratowniczej uczestniczyły jednostki ratownictwa górskiego z psami poszukiwawczymi, a także dwa helikoptery ratunkowe i śmigłowiec policyjny.

Austria. Lawina śnieżna

Nie jest to pierwsza ofiara sportów zimowych w tym sezonie w Austrii. W ubiegłą sobotę (4 grudnia) w rejonie Lackenspitze (Salzburg) pod lawiną zginęło trzech młodych narciarzy w wieku 19-24 lat.

Dwóch mężczyzn po odnalezieniu przez ratowników już nie żyło, trzeci - mimo reanimacji na miejscu i przetransportowania helikopterem do szpitala w Klagenfurcie - zmarł w wyniku odniesionych urazów. W zdarzeniu tym ucierpiało jeszcze ośmiu innych turystów.

LawinyPAP/Maria Samczuk, Maciej Zieliński

Autor:anw/dd

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps