TVN Meteo | Świat

Powódź w Queensland. Zginął mężczyzna, którego samochód porwała woda

TVN Meteo | Świat

Autor:
ps
Źródło:
9news.com.au, The Guardian, tvnmeteo.pl

Zginął mężczyzna, którego samochód woda porwała w Queensland. Po ulewach ten australijski stan zmaga się z powodzią. Ewakuowanych zostało ponad tysiąc osób, zalanych jest kilkaset dróg.

Woda powodziowa w Queensland podtopiła między innymi miejscowości takie jak Inglewood, Millmerran czy Leyburn. Wylały niektóre rzeki. W całym stanie zalanych zostało 400 dróg.

Utonął mężczyzna porwany przez wodę

73-letni mężczyzna utonął po tym, jak jego samochód wpadł do wody w południowej części Queensland. Służby ratunkowe odnalazły jego ciało po kilku godzinach poszukiwań prowadzonych w miejscowości Yalangur na północ od miasta Toowoomba.

Policjanci około godziny 8 rano zostali powiadomieni, że w Yalangurze woda porwała dwa auta. Kierowca jednego z samochodów sam się z niego wydostał. Drugi pojazd został znaleziony pusty, po czym - około godziny 16 - znaleziono ciało mężczyzny. Policja potwierdziła, że to poszukiwany 73-latek z miasta Roma.

Policjant uratował czwórkę dzieci

Telewizja 9News opisała w czwartek sytuację, w której funkcjonariusz policji Matt Owen z miasta Dalby uratował czworo dzieci. Jak sam relacjonował, nie wahał się i wskoczył do wody. Owen dodał, że "z pewnością nie jest bohaterem". - Każdy w tej sytuacji zrobiłby to samo - powiedział.

Ewakuacje setek osób i wielkie ulewy

W wyniku powodzi 900 osób ewakuowało się z Inglewood. W pobliskiej miejscowości Yelarbon ewakuowanych zostało 200 osób.

W niektórych częściach stanu w ciągu 24 godzin spadło 180 litrów wody na metr kwadratowy. Ponad 50 stacji na samym południowym obszarze stanu odnotowało opady o sumie ponad 100 l/mkw.

Autor:ps

Źródło: 9news.com.au, The Guardian, tvnmeteo.pl