Dramatyczna akcja ratunkowa mężczyzny uwięzionego w zalanym aucie. Nagranie

Autor:
as/dd
Źródło:
Atlanta News First, Forbes, Atlanta Police
Akcja ratunkowa po podtopieniach w Atlancie
Akcja ratunkowa po podtopieniach w Atlancie
Atlanta Police Department@X
Atlanta Police Department@XAkcja ratunkowa po podtopieniach w Atlancie

Policjanci z Atlanty uratowali mężczyznę uwięzionego w zalanym samochodzie. Moment ten zarejestrowano na nagraniu. W ubiegłym tygodniu miasto nawiedziły potężne ulewy, które spowodowały podtopienia w niektórych dzielnicach. Konieczna była nawet ewakuacja popularnych atrakcji turystycznych.

W czwartek nad Atlantą w stanie Georgia przeszły burze z piorunami. Przyniosły one ze sobą ulewny deszcz - jak oceniły władze miasta, w kwadrans miejscami spadło tyle wody, ile zazwyczaj pada w trzy godziny.

Dramatyczna akcja ratunkowa

Obfite opady spowodowały zalanie części miasta. Policjantom z Atlanty udało się uratować człowieka, który utknął w zatopionym pojeździe - w momencie interwencji woda podchodziła prawie pod jego okna. Jeden z funkcjonariuszy wybił szybę, a drugi pomógł mężczyźnie opuścić auto. Nagranie udostępniono w mediach społecznościowych.

Woda wdarła się również na teren uniwersytetu Clark Atlanta, zalewając samochody i wdzierając się do akademika. Jak podały lokalne media, konieczna była ewakuacja co najmniej jednej osoby, a mieszkający w zalanych pokojach studenci zostali przeniesieni do innego budynku.

- Mój samochód jest kompletnie zniszczony - opowiadał jeden ze studentów. - To mój jedyny środek transportu, nie wiem, co mam teraz zrobić.

Ulewy spowodowały także utrudnienia w popularnych wśród turystów częściach Atlanty. Konieczna była ewakuacja największego na świecie akwarium Georgia Aquarium, a woda zalegała także w okolicach miejskiego stadionu.

Autor:as/dd

Źródło: Atlanta News First, Forbes, Atlanta Police

Źródło zdjęcia głównego: Atlanta Police Department@X

Pozostałe wiadomości