TVN Meteo | Świat

Niedźwiadek włożył głowę do słoika i nie mógł jej wyciągnąć

TVN Meteo | Świat

Autor:
kw/dd
Źródło:
upi.com, wsoctv.com

W okolicach Asheville błąkał się młody niedźwiedź z matką. Sytuacja byłaby całkowicie normalna, gdyby nie fakt, że zwierzątko miało na głowie plastikowy słoik. Na pomoc ruszył lokalny zespół biologów.

Zespół biologów z Karoliny Północnej odebrał w środę zaskakujące zgłoszenie. Ktoś poinformował ich, że po Asheville błąka się niedźwiadek z plastikowym słoikiem na głowie. Zwierzak nie mógł sobie poradzić z wydostaniem.

Jednym z ratowników był Justin McVey - biolog dzikiej przyrody z North Carolina Wildlife Resources Commission. Jak relacjonował, zespół natychmiast przybył na miejsce. Młode zwierzę, wystarczająco zdenerwowane przez utknięcie, uciekło w popłochu na pobliskie drzewo. Wszystko obserwowała jego matka.

Wszystko skończyło się dobrze

Małego udało się pochwycić i unieruchomić. Zespół usunął słoik najszybciej jak było to możliwe.

- Po sprawdzeniu, że młode było w dobrym stanie, wypuściliśmy go z powrotem do matki. Kilka minut później zaczęła go karmić - przekazali biolodzy.

Cała historia skończyła się dobrze. W ramach przestrogi, służby ponowiły apele o niedokarmianie dzikich zwierząt i większą uwagę przy wyrzucaniu odpadów w przydomowych śmietnikach.

Autor:kw/dd

Źródło: upi.com, wsoctv.com