Papież Franciszek zaapelował do rządzących o konkretne działania w sprawie zmian klimatu

Autor:
kw
Źródło:
Reuters
Zjednoczeni w nauce 2022. Raport WMO
Zjednoczeni w nauce 2022. Raport WMOWMO
wideo 2/10
Zmiany klimatu

Papież Franciszek zaapelował do rządzących, w związku ze zbliżającą się Konferencją Organizacji Narodów Zjednoczonych COP26. Ojciec Święty wezwał przywódców świata do podjęcia konkretnych działań, by przeciwdziałać zmianom klimatu i ich konsekwencjom. - Jesteśmy to winni młodym, przyszłym pokoleniom - mówił podczas spotkania w Watykanie.

Papież Franciszek wezwał w sobotę polityków, przygotowujących się do nadchodzącej Konferencji Organizacji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP26) w Szkocji, aby pilnie zajęli się palącymi kwestiami zmian klimatycznych.

- To wyzwanie jest złożone i wymagające, ale ludzkość ma środki, by dokonać tej zmiany, która wymaga autentycznego nawrócenia i niezłomnej determinacji. Jest to szczególnie ważne w przypadku tych, którzy zostali powołani na wysokie stanowiska w różnych sektorach społeczeństwa - mówił Ojciec Święty podczas spotkania w Watykanie z urzędnikami, wśród których byli włoscy i unijni ustawodawcy.

Apel przywódców religijnych

Papież Franciszek i inni przywódcy religijni wystosowali w poniedziałek wspólny apel, aby spotkanie COP26, które odbędzie się w listopadzie, dało konkretne rozwiązania problemu zmian klimatycznych.

- Mam nadzieję, że wasza praca i zaangażowanie w procesie przygotowań do COP26, będzie oświetlone przez ważne zasady odpowiedzialności i solidarności. Jesteśmy to winni młodym, przyszłym pokoleniom, które zasługują na nasze wysiłki, aby zapewnić im możliwość życia w poczuciu nadziei - powiedział w sobotę papież Franciszek.

Watykan ogłosił w piątek, że papież weźmie udziału w COP26 w Glasgow, ale na miejsce zostanie wysłany sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej Pietro Parolin.

Autor:kw

Źródło: Reuters