- Trzęsienie ziemi o sile 7,1 odnotowano w piątek na południowy wschód od Atki, wyspy należącej do Aleutów, które wchodzą w skład stanu Alaska - poinformowała amerykańska służba geologiczna USGS.
Wielka fala zbliża się do wybrzeży Kalifornii. Będzie miała do 11 metrów wysokości. Przeciętni plażowicze nie są zadowoleni, bo oznacza to brak kąpieli. Za to surferzy już zacierają ręce.
Trzęsienie ziemi o sile 4,2 w skali Richtera nawiedziło w czwartek Los Angeles w południowej części stanu Kalifornia. Jak twierdzi lokalna prasa, było to najsilniejsze trzęsienie od ponad roku.
Lody Morza Arktycznego znacznie stopniały. To trzeci, rekordowo najniższy poziom lodu, jaki zarejestrowano w tym roku. Jeśli ten proces postępował będzie z taką szybkością, to w lecie 2030 roku możemy nie ujrzeć nawet kawałeczka lodu na tym morzu.
Etna ciągle straszy Włochów. W tym roku wybuchła już 12 razy. Jednak jej ostatni, poniedziałkowy wybuch, był najbardziej spektakularny ze wszystkich. Od tej pory wulkan wypluwa z siebie tony popiołu, który przykrywa okoliczne miasta.
Początek słoneczny i gorący, druga połowa deszczowa i chłodniejsza - tak rysuje się tegoroczny obrazek sierpnia. Reporter 24 przygotował specjalną animację na której można zobaczyć, jak wyglądał sierpień z kosmosu.
Tropikalny sztorm Katia w środę osiągnął status huraganu i sunie w kierunku Wschodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Żywioł w najbliższy weekend pojawi się na Morzu Karaibskim. W przyszłym tygodniu może zahaczyć o Nową Anglię lub południe Kanady.
Holenderski instytut meteorologiczny KNHI twierdzi, że tegoroczne lato było najbardziej mokre od lat. Na niektóre rejony kraju spadło nawet dwa razy więcej wody niż wynosi średnia opadów dla statystycznego lata.
45 tysięcy uczestników i 120 ton pomidorów to bilans tegorocznej "Tomatiny", dorocznej bitwy na pomidory, która odbyła się w środę w mieście Buniol na wschodzie Hiszpanii.
Wysokie temperatury, duża wilgotność - lekkoatleci uważają, że pogoda w koreańskim Daegu podczas mistrzostw świata jest zabójcza. Prognozy nie są sprzyjające, ale to właśnie w trudnych warunkach padały najlepsze wyniki w historii.
W NASA trwają ostatnie przygotowania do wylotu na Księżyc. 8 września z Florydy wystartują bliźniacze statki kosmiczne Gravity Recovery and Interior Laboratory (GRAIL). Ich misja potrwa 9 miesięcy.
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna już w listopadzie może opustoszeć. Aktualna 6-osobowa załoga musi za trzy miesiące powrócić na Ziemię, a Sojuz, który ma wysłać kolejnych ludzi w kosmos, prawdopodobnie jest uszkodzony.
Po tym, jak huragan Irene opuścił spustoszoną Amerykę, pojawiły się problemy ze sfinansowaniem pomocy federalnej przeznaczonej na usuwanie zniszczeń spowodowanych kataklizmem i rekompensaty dla jego ofiar. Źródłem problemów są spory o budżet, które toczą się między rządem a Republikanami w Kongresie.
Jedna osoba nie żyje, a setki tysięcy mieszkańców południowego Tajwanu zmaga się ze skutkami tajfunu Nanmadol, który przeszedł nad wyspą w poniedziałek. Dzień później uderzył w Chiny, gdzie zniszczył domy, wywołał lawiny błotne i pozalewał miasta.
- Talas, tropikalna burza przemieni się w tajfun mniej więcej w środku tygodnia, kiedy dotrze do południowo-wschodniej Japonii - prognozuje Jim Andrew, meteorolog serwisu accuweather.com
Lato 2011 roku było najchłodniejszym latem w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 13 lat. Brytyjskie Biuro Meteorologiczne podaje, że średnia temperatura od 1 czerwca do 15 sierpnia wyniosła 13,9 st. Celsjusza.
- Korea Płn. zorganizowała we wtorek wycieczkę objazdową dla zagranicznych turystów po kurorcie w Górach Diamentowych - podała rządowa Północnokoreańska Centralna Agencja Prasowa (KCNA). Kurort, dotąd dzielony z Koreą Południową, został całkowicie przejęty przez Phenian w ubiegłym tygodniu.
Irene spustoszyła Wschodnie Wybrzeże USA i właśnie wkroczyła na terytorium Kanady. Północno-wschodnie części Stanów Zjednoczonych ciągle zmagają się z silnymi deszczami i niszczycielskim wiatrem. W ciągu ostatnich dni Irene zabiła 40 osób w 11 stanach. Jej skutki będą kosztowały Amerykanów 20 mld dolarów.
Choć Irene nie szaleje już nad Stanami Zjednoczonymi, Amerykanie wciąż próbują uporać się ze skutkami przejścia huraganu. Ulewne deszcze wywołały jedną z największych powodzi na północnym-wschodzie USA. W ciągu ostatnich 24 godzin stany wód na kilku rzekach przekroczyły swoje rekordowe poziomy.
We wtorek rano depresja tropikalna powstała na Atlantyku, stała się oficjalnie tropikalnym sztormem. Katia znajduje się obecnie 860 km na południowy wschód od wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Zdaniem synoptyków, jeszcze we wtorek może przybrać na sile i stać się huraganem.