Wydano alerty IMGW. Ostrzeżenia w pięciu województwach

Autor:
dd
Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW
Pogoda na noc 25/26.11
Pogoda na noc 25/26.11tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Tej nocy uważajmy na gęste mgły - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał żółte alarmy przed tym zjawiskiem dla pięciu województw. Miejscami widzialność może być ograniczona nawet do 100 metrów. Sprawdź, gdzie uważać.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali alarmy przed gęstymi mgłami.

Alerty IMGW pierwszego stopnia - gęste mgły

Alerty IMGW obowiązują w pięciu województwach:

- lubelskim;

- podkarpackim;

- świętokrzyskim;

- małopolskim;

- mazowieckim, w powiatach: garwolińskim, kozienickim, białobrzeskim, przysuskim, radomskim, Radom, szydłowieckim, lipskim i zwoleńskim.

Jak informują synoptycy, prognozuje się tam gęste mgły, w zasięgu których widzialność okresami może wynosić od 100 m do 200 m.

Alarmy będą w mocy między godziną 23 w poniedziałek a godziną 10 we wtorek.

Ostrzeżenia meteorologiczneIMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia

Według definicji IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Jak powstaje mgłaMałgorzata Latos/PAP

Autor:dd

Źródło: tvnmeteo.pl, IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości