Powrót upałów. W tych regionach może być szczególnie gorąco

Aktualizacja:
Autor:
as,ps
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Upały mają wrócić do Polski w połowie następnego tygodnia - zapowiadają synoptycy. Dokuczliwie wysoka temperatura może panować od środy na zachodzie kraju - wynika z prognozy zagrożeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował prognozę zagrożeń pogodowych na kilka najbliższych dni.

Prognoza zagrożeń IMGW na środę

W środę upał może pojawić się na zachodzie kraju. Ostrzeżenia pierwszego stopnia związane z wysoką temperaturą mogą obowiązywać na całym obszarze województw zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Prognoza zagrożeń IMGW na środętvnmeteo.pl

Prognoza zagrożeń IMGW na czwartek

Kolejnego dnia wysoka temperatura może objąć kolejne regiony kraju. Oprócz woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego, IMGW planuje wydać alerty pierwszego stopnia przed upałem dla woj. wielkopolskiego, dolnośląskiego i opolskiego.

Prognoza zagrożeń IMGW na czwartektvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest prognoza zagrożeń IMGW

Prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Jak przetrwać upałyRCB

Autor:as,ps

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości