Śnieg będzie sypał od Zatoki Gdańskiej po Warszawę. "Powtórzy się efekt jeziora"

Śnieg, opady śniegu, zawieje śnieżne
Efekt jeziora w Polsce
Źródło: TVN24
Przed nami bardzo mroźny weekend. Tomasz Wasilewski, prezenter tvnmeteo.pl powiedział w "Faktach po południu", że wystąpi też efekt jeziora. Zjawisko to sprawi, że w części kraju mocno sypnie śniegiem.

W nadchodzących dniach nadal będzie bardzo zimno. - Przed nami bardzo mroźny i w wielu miejscach śnieżny weekend - powiedział w czwartek w "Faktach po południu" Tomasz Wasilewski, prezenter tvnmeteo.pl.

Efekt jeziora. W weekend znów będzie sypał śnieg

Weekend przyniesie zimowe opady. - Powtórzy się efekt jeziora, czyli znów mają wystąpić intensywne opady śniegu. Powstają one w wyniku napływu bardzo zimnego, arktycznego powietrza, które płynąc nad Bałtykiem, nabiera wilgoci - tłumaczył.

Prezenter tvnmeteo.pl dodał, że efekt jeziora wystąpił pod koniec grudnia w Polsce i spowodował, że zablokowana została trasa S7. Jak mówił Wasilewski, zjawisko to spodziewane jest w niedzielę. - Znowu od Zatoki Gdańskiej, tak jak biegnie droga S7, na południe, w kierunku Mławy i Warszawy, wystąpią intensywne opady. Jest o tyle lepiej w tych obecnych prognozach, że czas trwania opadów będzie krótszy. Jednakże strefa opadów ma być tym razem szersza - mówił prezenter tvnmeteo.pl. Dodał, że w niedzielę mogą wystąpić utrudnienia na trasie S7 i na drogach do niej przylegających.

- Chcę zauważyć, że tym razem strefa ciągłych opadów będzie trwała krócej, bo mniej niż dobę. Pod koniec grudnia padało intensywnie przez około dwie doby - podkreślił Wasilewski.

Klatka kluczowa-146205
Prognozowane opady deszczu w kolejnych dniach
Źródło: Ventusky.com
Czytaj także: