TVN Meteo | Prognoza

Możliwe oblodzenie i silny wiatr

TVN Meteo | Prognoza

Aktualizacja:
Autor:
kw,dd,ps
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na noc 09/10.08
Prognoza pogody na noc 09/10.08tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Silny wiatr i oblodzenie to niebezpieczne zjawiska możliwe w ciągu kolejnych dni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił zaktualizowaną prognozę zagrożeń pogodowych.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.

Prognoza zagrożeń IMGW na sobotę

Silny wiatr pierwszego dnia weekendu możliwy jest w północno-wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego i północnej części woj. podlaskiego, a także w woj. lubelskim (z wyjątkiem zachodnich powiatów), woj. podkarpackim (z wyjątkiem południowo-zachodnich powiatów) oraz w woj. świętokrzyskim (powiaty: staszowski, sandomierski, opatowski). Alert pierwszego stopnia przed silnym wiatrem informuje o możliwości wystąpienia porywów wiatru o prędkości 70-90 kilometrów na godzinę lub wiatru o średniej prędkości 55-70 km/h.

Oblodzenie może wystąpić natomiast na całym obszarze woj. świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Spadek temperatury powietrza poniżej 0 stopni Celsjusza może powodować zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.

Prognoza zagrożeń IMGW na sobotętvnmeteo.pl za IMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na poniedziałek

Na niedzielę nie są przewidywane żadne niebezpieczne zjawiska pogodowe. W poniedziałek z kolei silnie wiać może na północy woj. pomorskiego.

Prognoza zagrożeń IMGW na poniedziałektvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czym jest prognoza zagrożeń IMGW

Prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Jak powstaje "szklanka" na drogachPAP
Zasady bezpieczeństwa w trakcie wichuryRCB

Autor:kw,dd,ps

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości