TVN Meteo | Prognoza

Prognoza zagrożeń IMGW na najbliższe dni. Intensywne opady deszczu i silny wiatr

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
ps
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 04.11

IMGW wydał prognozę zagrożeń pogodowych na najbliższe dni. Synoptycy zapowiadają intensywne opady deszczu i silny wiatr. Najwięcej gwałtownych zjawisk ma wystąpić w czwartek.

W ciągu najbliższych dni w Polsce ma intensywnie padać i silnie wiać. Dla tych regionów, gdzie spodziewane są najbardziej gwałtowne i niebezpieczne zjawiska, synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać ostrzeżenia meteorologiczne.

Prognoza zagrożeń IMGW na czwartek

W czwartek alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu możliwe są na całym obszarze województw: lubuskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego oraz w woj. pomorskim, z wyjątkiem wschodnich powiatów.

Na znacznie większym obszarze kraju mogą obowiązywać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Należy się ich spodziewać na całym obszarze województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego, w nadmorskich powiatach woj. zachodniopomorskiego, a także w południowych powiatach woj. dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Prognoza zagrożeń IMGW na czwartektvnmeteo.pl za IMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na piątek

Ulewy kolejnego dnia odejdą, ale silny wiatr pozostanie. Alarmy pierwszego stopnia możliwe są na terenie woj. warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Prognoza zagrożeń IMGW na piątektvnmeteo.pl

Prognoza zagrożeń IMGW na sobotę

Według synoptyków IMGW pierwszego dnia weekendu silnie wiać będzie jeszcze w północnych powiatach woj. pomorskiego. Mogą obowiązywać tam ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Prognoza zagrożeń IMGW na sobotętvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest prognoza zagrożeń IMGW

Zgodnie z definicją IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Prędkość i siła wiatru - jak je określamyPAP/Adam Ziemienowicz

Autor:ps

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, IMGW

Pozostałe wiadomości